Menu Content/Inhalt
Misja projektu arrow Misja projektu

Ankieta

Czy materiał na tej witrynie będzie miał wpływ na Twój głos w wyborach?
 
Misja projektu Drukuj Email
Inicjatywa IT w Krakowie jest pozarządową niedochodową organizacją apolityczną. Skupiamy profesjonalistów, firmy i instytucje z branży informatycznej w mieście i regionie. Naszą misję formułujemy następująco:
Chcemy, aby Kraków postrzegany był nie tylko jako dostawca zdolnych informatyków, ale jako centrum myśli i biznesu, z którego innowacja technologiczna promieniuje na zewnątrz. Ma ona powstawać w nowoczesnej, otwartej i odpowiedzialnej społeczności, jaką chcielibyśmy widzieć lokalne środowisko IT.

Choć Kraków jest od niedawna postrzegany jest jako polskie zagłębie informatyczne, istnieje szereg palących kwestii, z którymi boryka się lokalne środowisko branży IT. Niektóre z tych problemów są dramatycznie ważne w chwili obecnej, skutki innych odczujemy dopiero za kilka lat.
 
Przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi 12 listopada 2006, inicjatywa IT w Krakowie zaprosiła kandydatów do foteli prezydenta oraz radnych aby ustosunkowali się do spraw dla nas kluczowych. Stworzyliśmy listę dziesięciu najważniejszych zagadnień. Listę wspólnie z nami budowali też czytelnicy portalu it.wkrakowie.org (miesięcznie 20,000 odsłon przez 5,000 profesjonalistów z branży IT). O projekcie poinformowaliśmy również 200 wiodących krakowskich firm i instytucji IT. Lista pytań została następnie rozesłana jednocześnie do tych wszystkich komitetów wyborczych, które opublikowały na własnych stronach adresy email.

Tych którzy rozumieją wagę branży IT dla naszego regionu, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami kandydatów przed pójściem do urn. Prosimy również o przesłanie informacji znajomym. Jedynie w ten sposób zmusimy polityków do zainteresowania się sprawami branży IT i jej wpływu na przyszłość miasta.