Menu Content/Inhalt
Misja projektu arrow Odpowiedzi kandydatów

Ankieta

Czy materiał na tej witrynie będzie miał wpływ na Twój głos w wyborach?
 
Kuźniak Brygida Drukuj Email
Kandydatka do Sejmiku Małopolskiego
Imię i nazwisko kandydata: Brygida Kuźniak
Komitet wyborczy: Lewica i Demokraci
Partia polityczna: Partia Demokratyczna
WWW: brak oficjalnego serwisu wyborczego

Kandydat odpowiadał na pytania, z którymi można w całości zapoznać się na stronie Lista pytań. Poprzez kliknięcie linku przy nagłówku pytania (Pokaż treść pytania) podglądnąć treść danego pytania. Możesz również wyświetlić wszystkie pytania klikając tu: Pokaż wszystkie lub wszystkie schować klikając tu: Ukryj wszystkie. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami:1. Pytania wprowadzające (Pokaż/Ukryj treść pytań)
a) Startuję do sejmiku wojewódzkiego, którego rolą jest kreowanie rozwoju gospodarczego całej Małopolski i sejmik m.zd. powinien inwestować posiadane środki w te dziedziny, które będą stymulowały rozwój pozostałych, a do takich należy szeroko pojęta komunikacja – od dróg po internet (to są moje priorytety).
b) Podmiotów gospodarczych prywatnych w Krakowie jest 102 085, osoby zatrudnione w sektorze prywatnym to 137 783 – trudno mi oszacować ile z tego to branża IT
c) głównie Magiczny Kraków
d) e-administracja, handel w sieci oraz edukacja przez internet
e) -

2. Dlaczego Kraków? (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Należy stwarzać przyjazny klimat inwestycyjny dla przedsięwzięć związanych z wysokimi technologiami (gospodarka oparta na wiedzy) oraz z przemysłem czasu wolnego (turystyka).

3. Wsparcie dla lokalnych firm. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Wielki inwestor jest pożądany, ale też opieranie rozwoju wyłącznie na dużych firmach jest dość niebezpieczne, ponieważ w razie wyprowadzenia się takiego inwestora z naszego rynku, może nastąpić poważny i niekontrolowany wzrost bezrobocia. Należy zatem wzmacniać sektor MŚP oraz mikro-przedsiębiorstw, głownie poprzez wzmacnianie instytucji otoczenia biznesu.


4. Brak kadry. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Należy sięgnąć nie tylko do funduszy strukturalnych ale też do programów wspólnotowych, pozyskiwać pieniądze bezpośrednio z Brukseli z przeznaczeniem na doskonalenie kadry – tu duża potencjalna rola samorządu wojewódzkiego.

5. Związanie przemysłu IT z miastem. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Zasadniczo z tezą się zgadzam, zaś rolą samorządu jest budowanie stabilnego, przyjaznego klimatu inwestycyjnego.

6. Promocja. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Połączyć promocję firm IT z szeroko rozumianą promocją Małopolski.

7. Darmowy internet WiFi. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Pomysł świetny! pieniądze powinien pozyskać w szczególności samorząd ze środków unijnych.

8. e-administracja. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Na stronach urzędu wojewódzkiego petent logując się za pomocą nr pesel i własnego hasła wnosi konkretną sprawę i przez cały okres jej rozpatrywania może śledzić jej zaawansowanie. Po załatwieniu sprawy przez urząd otrzymuje sms i/lub e-mail z informacją, ze sprawa została zakończona, wówczas może decyzję ściągnąć sobie z serwera urzędu.


9. Otwarte oprogramowanie. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Lokalna administracja powinna wspierać użytkowanie otwartego oprogramowania, poprzez wdrażanie go do urzędów.

10. Konsultacje społeczne. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Wolność wypowiedzi przez internet, zwłaszcza anonimowych, jest nadużywana , niemniej internetowe konsultacje mogą być najskuteczniejsze, najtańsze i najszybsze, więc nie należy się zniechęcać.