Menu Content/Inhalt
Misja projektu arrow Odpowiedzi kandydatów

Ankieta

Czy materiał na tej witrynie będzie miał wpływ na Twój głos w wyborach?
 
Słoniowski Łukasz Drukuj Email
Kandydat do rady miasta
Imię i nazwisko kandydata: Łukasz Słoniowski
Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość
Ugrupowanie: PiS
WWW: www.Sloniowski.lh.pl

Kandydat odpowiadał na pytania, z którymi można w całości zapoznać się na stronie Lista pytań. Poprzez kliknięcie linku przy nagłówku pytania (Pokaż treść pytania) podglądnąć treść danego pytania. Możesz również wyświetlić wszystkie pytania klikając tu: Pokaż wszystkie lub wszystkie schować klikając tu: Ukryj wszystkie. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami:1. Pytania wprowadzające
(Pokaż/Ukryj treść pytań)
a) Budownictwo, Turystyka, Edukacja, IT
b) Nie jestem w stanie oszacować dochodów, ilość miejsc pracy oceniam na kilka tysięcy
c) gazeta.pl, onet.pl, wp.pl
d) Budowa serwisów/stron internetowych obsługujących cały sektor usług w zakresie reklamy, informacji oraz rejestracji klientów. Administracja baz danych.
e) Jestem za, ze względu na szacunek do wysiłku twórczego, choć uważam, ze czas patentu powinien być odpowiedni do tempa rozwoju branży (raczej kilkanaście miesięcy niż kilkadziesiąt lat).


2. Dlaczego Kraków? (Pokaż/Ukryj treść pytania)
To pytanie raczej do prezydenta niż radnego. Za podstawowe uważam zapewnienie warunków lokalowych – nowoczesnych biurowców wyposażonych w odpowiednia infrastrukturę informatyczną.

3. Wsparcie dla lokalnych firm. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Nie uciekniemy od inwestorów zewnętrznych, natomiast uważam za możliwy system ulg i wsparcia dla małych, lokalnych firm.

4. Brak kadry. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Uważam, że mamy dobrych informatyków. Programiści z Instytutu Informatyki UJ na przykład wielokrotnie dobywali laury na międzynarodowych zawodach. Nie zgadzam się do końca z tezą sugerowaną w pytaniu.

5. Związanie przemysłu IT z miastem. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Zgadzam się z tą tezą, a odpowiedź nasuwa się sama – związanie firm z budynkami i ośrodkami badawczymi. Budowa laboratoriów, i biurowców współfinansowanych przez miasto oraz firmy i uczelnie jest pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi mi na myśl.

6. Promocja. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Plan kampanii promocyjnej sektora IT powinien zostać ustalony wspólnie przez przedstawicieli UMK i firm.

7. Darmowy internet WiFi. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Pokrycie całego obszaru miasta Internetem bezprzewodowym, to projekt, który powinien być stopniowo realizowany. Ponieważ obecnie niewielu mieszkańców mogłoby z niego korzystać, w początkowej fazie miasto może ponosić jedynie część tych kosztów. W dalszej przyszłości mogłaby się tym zajmować spółka komunalna, taka jak wodociągi czy MPO, najlepiej na zasadzie rywalizacji z podmiotami prywatnymi (jak MPK).

8. e-administracja. (Pokaż/Ukryj treść pytania)

To znów zaganienie, którego rozwiązanie zależy jedynie od prezydenta, który odpowiada za urząd. Jeśli miałbym na niego jakiś wpływ, radziłbym mu:

„Wprowadzenie możliwości sprawdzania w Internecie na jakim etapie jest moja konkretna sprawa posługując się jedynie numerem automatycznie nadawanym w momencie wyslania listu (e-maila) do UMK)”

„Każdy projekt uchwaly Rady Miasta Krakowa jest nie tylko dostępny w Internecie, – tak już jest- ale jest również określone miejsce na którym można wyrażać swoje zdanie na jego temat. Radni otrzymują wraz z drukiem link do strony, na której zapisane są wszelkie opinie mieszkańców na jego temat”

„Osoby zainteresowane życiem miasta otrzymują newsletter o najważniejszych wydarzeniach, połaczony z możliwością otrzymywania informacji o działalności wybranych radnych, tak by na bieżąco monitorować ich aktywność”

9. Otwarte oprogramowanie. (Pokaż/Ukryj treść pytania)

Jako radny nie zamierzam podejmować działań w tym zakresie. Jako prezydent byłbym za otwarciem się na inne systemy niż MS Windows.

10. Konsultacje społeczne. (Pokaż/Ukryj treść pytania)
Od dwóch lat mam stronę internetową – www.sloniowski.lh.pl, na której relacjonuję swoją działalność. Strona stopniowo zyskuje popularność (ponad 1000 wizyt miesięcznie), mam kilku subskrybentów newslettera, jest też możliwość kontaktu ze mną za jej pomocą. Zamierzam kontynuować to działanie. W przyszłości chciałbym uruchomić na niej sondę oraz możliwość komentowania poszczególnych zapisów na stronie.